Budynek przedszkola

Lokalizacja i architektura

Budynek przedszkola

Przedszkole Samorządowe Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały jest placówką opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną położoną w centrum Turku.

Jest ono jednak umiejscowione z dala od zgiełku miasta, w środku spokojnego osiedla mieszkaniowego.

W budynku przedszkola znajduje się pięć dużych sal, pracownia plastyczna, salka gimnastyczna oraz gabinet do zajęć indywidualnych. Na parterze zlokalizowana jest duża i jasna szatnia. Posiadamy też własne zaplecze kuchenne.

W przedszkolu duży nacisk kładziemy na estetykę i funkcjonalność. Pastelowe kolory nadają wnętrzom Krasnalkowego przedszkola ciepły klimat. Dużo dziennego światła i nowoczesne oświetlenie oraz odpowiednia temperatura zapewnia bardzo dobre warunki dla funkcjonowania dzieci.

Przestronne sale, wyposażone w specjalnie dobrane meble oraz w dużą ilość zabawek, gier i nowoczesnych pomocy dydaktycznych, zapewniają komfortowe warunki nauczania oraz umożliwiają swobodną zabawę dzieci.

Obok sal dydaktycznych znajdują się łazienki przystosowane dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Obiekt otacza duży plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia i piaskownicę, umożliwiający dzieciom wesołe zabawy na świeżym powietrzu.

Budynek przedszkola spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny, obowiązujące w placówkach wychowania przedszkolnego.